MUTLU DÜKKAN'DA KEYİFLİ BİR EĞİTİM DAHA

Herkese mutlu bir hafta sonu diliyoruz. Tabi ki  çocuklarımıza da çok mutlu bir tatil.

Tatil bize büyük keyifle geldi aslında çünkü İstanbul'da Mutlu Dükkan'ın sahibi sevgili Zeynep'le harika bir üç gün geçirdik. Aslında çok uzun zaman önce planlanmış bir eğitim değildi hatta biraz aceleye bile geldi ama konu Zeynep'le eğitime gelince özellikle öğrenilmek istenen şeyler belliydi aslında. Öncelikle yüksek katlı pasta öğrenilecek, pasta renklendirilecek, royal icing çalışılacak ve tabiki uzun zamandır hayali kurulan ranunculus yani muhteşem erengül çiçeği öğrenilecek:)

Bu heyecanlı eğitim günlüğü şöyle , kısaca sizlerle paylaşmadan geçemiycez;
İlk gün Zeynep'in sıcacık karşılamasıyla ve harika Mutlu Dükkan kokusuyla başlar:) Daha sonra yüksek katlı pasta için çalışmalara başlanır ve pastanın alt ve üst kısmının ganaj işleri tamamlanır. Burada söylendiği gibi kolay olmaz elbette:))

İkinci gün harika çiçek ranunculus çalışılır ve son gün için kurumaya bırakılır , ganaj bölümünün son rötuşları yapılır.

Veee son gün İki katlı pasta şeker hamuruyla kaplanır , renklendirilir , royal icing ile desen çalışılır ve çiçekler eklenerek tamamlanır.

Fotoğraf Kodu : CG - 082
 
İşte yorucu bir kursun ardından uzun zamandır öğrenmeyi hayal ettiğimiz pastamız:) Hayal ettiğinizden fazlasını öğrenmek ve yapmak bu olsa gerek :)
 
Elbetteki günün sonunda bu müthiş pastanın yanında haklı gururla bir de fotoğraf çekilir ve mutluluk katlanır.
 
 
Fotoğraf Kodu : CG - 083
 
Bu büyük mutluluğa vesile olduğun için tekrar teşekkürler Zeynep'cim :) Artık daha da şık pastalarla buluşmak üzere...


0 yorum oku/yaz:

Yorum Gönder