ŞEKERDEN ÇİÇEKLER EĞİTİMİ

Şeker hamurundan çiçekler yaptık biz:)  Ama öyle sıradan çiçekler değil , şakayık, gül, ortanca , orkide, tatlı bezelye. Bir önceki yazımızda paylaştığımız Ayşe Yaman'la Şekerden Çiçekler Eğitimini tamamladık. Sevgili Ayşe Yaman'ı ve gerçeğe bu kadar yakın çiçeklerini uzun bir zamandır bloğundan takip ediyoruz . Yılda iki kez Amerika'dan Türkiye'ye gelen Ayşe Hanım şeker hamurundan çiçekler konusunda gerçekten çok başarılı.
Kursun ilk günü yolda karşılaştığımız Ayşe Hanımın ilk tanışmadaki sıcaklığı tüm eğitim boyunca devam etti. Öncelikle bunun için teşekkürler:)

Eğitimin ilk gününe çiçek modelleme için kullanılacak malzemeleri öğrenerek başladık. E tabi herşeyin bir tekniği var . Sırayla bu teknikleri öğrendikçe baya bir şaşırdık doğrusu. Öncelikle orkide ve şakayık için yaprakları tek tek kalıplardan çıkarıp birer birer hazırlayarak bir sonraki gün birleştirmek için kurumaya bıraktık. Daha sonra ortancaları ve tatlı bezelyeleri hazırlayarak günü tamamladık.

İkinci günün ilk bölümünü  bu harika gülü hazırlayarak geçirdik.

Fotoğraf Kodu: CG - 037
 
Gül hazırlamak aslında kolay gibi görünse de gerçeğe çok yakın bir gül çıkarabilmenin pekçok ayrıntısı var elbette. Bu ayrıntıları iyi dinlemiş olmalıyız ki yaptığımız gül hiç de ilk defa yapılmış gibi durmadı:))
 
Günün geri kalanında şakayık , orkide ve ortancaları birleştirdik. Ve boyama teknikleriyle tamamlayarak bu güzel çiçekleri tamamladık.
 
 Fotoğraf Kodu : CG - 038
 
Fotoğraf Kodu : CG - 039
 
Çiçekler tamamlandıkça insanda bunu ben mi yaptım diye bir gururlanma bir gururlanma ki sormayın gitsin:))Hele de düzenleme yapıp çiçekleri makete yerleştirince neredeyse bir duygu seli:))
 

Fotoğraf Kodu : CG - 040
 
Bir eğitimin daha işte böyle neşeyle sonuna geldik. Çok güzeldi gerçekten , şimdi sıra geldi yeni çiçekler yapıp görücüye çıkarmaya :)
 
Bir başka eğitim hikayesinde görüşmek üzere...
 
Bu arada  29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız kutlu ve çok coşkulu olsun
 
Hepinize sevgiler :) 
 
 
 
 


 
                                                         

0 yorum oku/yaz:

Yorum Gönder