KESKİN KENARLI PASTA EĞİTİMİ

Herkese çok keyifli ve mutlu bir MERHABA:)
Biz gerçekten çok mutluyuz çünkü uzun süredir planladığımız Keskin Kenarlı Pasta Eğitimine sonunda katılabildik. Mutlu Dükkan'ın güzel sahibi sevgili Zeynep Hanım ile geçen yıldan beri görüşüyoruz ancak farklı nedenlerden dolayı bir türlü bir araya gelememiştik. Sonunda hepimiz için uygun olan 3 hafta önceki kursun  ayarlamalarını yaptık ve uzun zamandır hayalini kurduğumuz Keskin Kenarlı 'Mutlu Dükkan ' pastalarından birini hazırladık.

Sevgili Zeynep Hanım'ın  sıcaklığı ve güzel misafirperverliğinde geçen eğitimin  ilk gününde harika kakaolu kekin tarifini aldık . Kekimizi muhteşem ganaj kremasıyla kapladık ve kullandığımız teknikle keskin kenarların ilk adımını atmış olduk. Günün geri kalan kısmında yine bir 'Mutlu dükkan  Klasiği'  figürlerden birini  çalıştık ve ortaya kırmızı kukuletalı bir kız çıkardık.:) Şimdi bunları sizlerle paylaşırken de sanki aynı keyfi yaşar gibiyiz.

Eğitimin ikinci gününde  işin daha da zor kısımlarından biri olan pastayı kaplamaya sıra geldi. Pastacılığın için de olmayanlar ne varmış onda diyebilirler ama bir pastayı hazırlarken insanı en çok tedirgin eden şey üzerini düzgün bir şekilde şeker hamuruyla  kaplayamamaktır. Şeker hamurunu pastaya tam olarak yerleştiremezseniz ya da potluklar bırakırsanız yaptığınız iş tam bir kabusa dönebilir ne yazıkki. . Neyse ki bu zor aşamayı da Zeynep Hanımla  birlikte sorunsuzca aşabildik. En son olarak  şeker hamurundan hazırladığımız  figürü ve diğer ayrıntıları da pastamıza yerleştirdik. Veee ortaya bu harika pasta çıktı:)
 
 Fotoğraf Kodu : CG- 036
 
Şimdiye kadar aldığımız eğitimlerin içinde  en ayrıcalıklı olanlardan biriydi gerçekten , bunun için sevgili Zeynep Hanıma tekrar teşekkürler. Bundan sonra Keskin Kenarlı Pastalarımızı bloğumuzda daha sık göreceksiniz. Şimdiden söylemesi:))
 
Bu arada eğitimlere son hız devam. İki gün sonra katılacağımız  Ayşe Yaman'la  'Şekerden Çiçekler ' eğitiminin ayrıntılarını da çok yakında sizlerle paylaşacağız.
 
Herkese sevgiler:)

0 yorum oku/yaz:

Yorum Gönder